Print Friendly, PDF & Email

Biz kimiz ?

Şehrin Rehberi, ülkemizin 780.043 km2’sinin her bir karışının güzelliklerini göstermek, paylaşmak, yaşatmak için kuruldu.

81 ilimizin ulaşımından tarihine, kültürel mirasından doğal güzelliklerine kadar çeşitli bilgileri, yediden yetmişe bütün ziyaretçilerimizin hizmetine sunduk.

Ziyaretçilerimizin gezdikleri, gördükleri yerlerden yapacakları yeni paylaşımlarla sayfamızı dinamik tutmayı, sürekli büyüyen ve herkesin istifade edebileceği bir platform haline getirebilmeyi hedefliyoruz.

Amacımız bu cennet vatanın şehit kanlarıyla yoğrulmuş güzel toprağı kadar, üzerinde yaşayan şanlı milletimizin de güzelliklerinin bilinmesini sağlamak. Tarihimizin şanlı fetihlerle, kişilerle, insanlık onuruna yapılan hizmetlerle ve adalet anlayışıyla dolu olduğunu hatırlamak ve hatırlatmak isteriz.

Anadolu Ahîlerinin memleketimize kattığı ve günümüzde kaybolmaya yüz tutmuş değerlerin ülkemizde yeniden hakim kılınması; milletimizin eskisi gibi eli, kapısı, sofrası açık; gözü, dili, beli kapalı olması ve insanlığın yok olmaya yüz tuttuğu zamanımıza toplumlara yeniden değer katması en büyük temennimiz.

Sonuç olarak gezilen her karış toprağın güzelliğinin, alışveriş yapılan her esnafın dürüstlüğünün, cömert, misafirperver Anadolu insanımızın büyük yüreğinin bu sayfalar aracılığı ile yeni nesillere aktarılması ve gelecekte yaşatılmasına vesile olmaktır niyetimiz.

Siz ziyaretçilerimizden beklentimiz, paylaşımlarınızı “iyi düşün, iyilikle gör, elbet iyi olur.” niyetiyle yapmanız ve hayallerimize ortak olmanız.

Sağlıklı ve mutlu günler geçirmeniz dileği ile.

İlk Takımımız

Uğur Akagündüz

Uğur Akagündüz

İstanbul

Murat Mengüçoğlu

Murat Mengüçoğlu

İstanbul