Print Friendly, PDF & Email

Yedikuyular Kayak Merkezi

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yedikuyular mevkiinde yapılan Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezi günlük 2000 kayakçı olmak üzere toplam 5000 kişi kapasiteli olarak hizmete açıldı. Kış sporları olarak 4 ay hizmet verecek olan tesis 250 km yarıçaplı bölgede kış sporları yapılacak tek tesis oldu.

NELER YER ALIYOR?

Yedikuyular Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezinde 540 metrekare Danışma ve Yönetim Birimi, 550 metrekare Restaurant ve Cafe, 140 metrekare umumi bay-bayan tuvalet ve lavabo 140 metrekare üst istasyon, 270 metrekare kar ezme aracı garajı 2 adet jeneratör binaları, 2 adet su depoları ile alt istasyonu kotu olan 1.833 metre rakımından üst istasyon kotu olan 2.044 metre rakımına telesiyej ve teleski hatları ile ulaşılıyor.

760 metre uzunluğunda 1 adet telesiyej hattı, 430 metre uzunluğunda teleski hattı ve ayrıca 100 metre uzunluğunda yürüyen band bulunmaktadır. Bir adet helikopter pisti ve otopark alanları bulunuyor.

Yedikuyular Kayak Merkezi’nde aynı zamanda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi şirketi Akbel, Yedikuyular Ahir Kafe &Restaurant ile hizmet vermeye başladı.

 

Gezi Notları

Kayak merkezi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni hizmete açılan bir tesis. Geniş pistleri ile bekleme ve otopark alanı bulunuyor. Belediye bünyesinde olduğu için fiyatlar uygun seviyede. Kahramanmaraş merkeze 16 km olup 30 dakikalık bir mesafede.

Engelli vatandaşların hareket kabiliyeti için uygun.

Mescit ve Restoranlar mevcut.

Sağlık birimi mevcut.

Oturabileceğiniz çardaklar bulunmakta.

İsletme Tel: +90 344 235 25 14